Strefa Wiedzy

Ulga termomodernizacyjna w 2023. Czy montaż folii grzewczej jest nią objęty?
Ulga termomodernizacyjna w 2023. Czy montaż folii grzewczej jest nią objęty?

W najnowszych przepisach pojawiła się regulacja dotycząca ulgi termomodernizacyjnej, która również w 2023 roku daje możliwość dofinansowania wydatków, które służą poprawie parametrów energetycznych budynku. Oznacza to, że jeśli instalacja ogrzewania w postaci folii grzewczej obniża koszty ogrzewania budynku to Ulga termomodernizacyjna obejmuje jej zakup. Sprawdź czy jesteś objęty ulgą?

czytaj całość »
Czym jest folia grzewcza?
Czym jest folia grzewcza?

Jakie są możliwości stosowania folii grzewczej? Czy folia grzewcza może zastąpić tradycyjne ogrzewanie? Czy możliwy jest samodzielny montaż folii grzewczej?

Możliwości zastosowania folii grzewczej ECOCE są niezwykle szerokie. Dzięki jej niewielkiej grubości można ją zastosować w każdym pomieszczeniu. Nie zmniejsza ona powierzchni użytkowej w stopniu takim jak rozwiązania alternatywne. Nie ma potrzeby projektowania sieci centralnego ogrzewania, ani montażu kotła grzewczego. Możliwość zastosowania akumulatora 12V do zasilania folii wyklucza nawet potrzebę posiadania sieci instalacji elektrycznej.

czytaj całość »
Czym jest mata grzewcza?
Czym jest mata grzewcza?

Jakie są możliwości stosowania maty grzewczej? Czy mata grzewcza może zastąpić tradycyjne ogrzewanie? Czy możliwy jest samodzielny montaż maty grzewczej?

Maty grzewcze do bezpośredniego ogrzewania podłogowego ECOCE to ekonomiczne rozwiązanie, które cechuje przede wszystkim ekologiczność i łatwość instalacji. Wpływ na wzrost popularności systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego na świecie ma między innymi możliwość zastosowania go nie tylko w nowych inwestycjach, przed wykończeniem, ale także na starej posadzce w trakcie remontu. Jest to sposób na oszczędne, zdrowe i ciepłe pomieszczenie.

czytaj całość »
Rożnica pomiędzy folią grzewczą a matą grzewczą
Rożnica pomiędzy folią grzewczą a matą grzewczą

W jakich pomieszczeniach montować folię grzewczą, a w jakich matę grzewczą? Jakie są ich wady i zalety? Jakie rozwiązanie wybrać?

Zarówno folia grzewcza, jak i mata grzewcza są elementami systemu ogrzewania strefowego. Są łatwe w montażu i posiadają analogiczne zalety dotyczące wygody stosowania oraz oszczędności czasu i pieniędzy. Są również bezpieczne w użytkowaniu, a technologia ich działania zapobiega unoszeniu się pyłu, czyniąc pomieszczenia komfortowymi między innymi dla alergików.

czytaj całość »
Folia grzewcza – jak wybrać?
Folia grzejna – jak wybrać?

Wybór odpowiedniej folii grzewczej jest niekiedy problematyczny dla osób, które nigdy nie miały z nią styczności.

Folia grzewcza ma niewielką grubość i jest łatwa w montażu, dlatego stała się alternatywą dla wodnych instalacji grzewczych. W rzeczywistości wybór jest niezwykle prosty.

czytaj całość »
Termoregulatory ECOCE
Termoregulatory ECOCE

Termoregulatory i termostaty.

Termoregulatory lub termostaty to regulatory sterowania ogrzewaniem.

Termostaty (znane również jako termoregulatory) są urządzeniami do sterowania systemami grzewczymi ECOCE. Dzięki nim można ustawić temperaturę podłogi oraz temperaturę pomieszczenia. Można również planować wyłączenie jak i uruchomienie ogrzewania. Kontrola temperatury w tym systemie jest bezpieczna, intuicyjna i precyzyjna.

czytaj całość »
Jak działa folia grzewcza na podczerwień?
Jak działa folia grzewcza na podczerwień?

Folia grzewcza - jak działa?

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie jak to możliwe że tak cienka warstwa folii grzewczej jest w stanie efektywnie ogrzać całe pomieszczenie. Warto więc zrozumieć zasadę działania folii grzewczej zanim zastosujemy ją w lokalu.

W foliach grzewczych stosuje się grafit - rodzaj węgla dobrze przewodzący prąd elektryczny oraz ciepło i odporny na wysoką temperaturę. To z niego zbudowane są grzałki emitujące promieniowanie podczerwone, odpowiadające za ogrzewanie pomieszczeń.

czytaj całość »
Czy i dlaczego stosować maty izolacyjne?

Termoizolacja pomieszczeń jest jedną z najważniejszych cech nowoczesnego budownictwa. W przypadku montażu systemów cieplnych ma szczególne znaczenie ponieważ pozwala obniżyć koszty użytkowania ogrzewania. Im lepsza izolacja termiczna pokojów, tym mniejsze zużycie energii, a zatem i niższe koszty użytkowania.

czytaj całość »
up do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl