Ogrzewanie podłogowe zaleca się stosować w budynkach wolnostojących, szczególnie w domach, biurach, domkach letniskowych, budynkach zasilanych fotowoltaicznie, pomieszczeniach z dobrą izolacją termiczną. Warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w przypadku wykończenia z paneli podłogowych, a także kafalek i płytek, bowiem gwarantuje to ciepłą podłogę i znacząco poprawia to komfort użytkowania lokali.
W domkach letniskowych dobrze sprawdza się folia grzewcza pod panelami, a także montowana na suficie. Należy jednak zadbać o odpowiednie pomiary mocy potrzebnej do ogrzania domku letniskowego i zadbać o odpowiednią izolację, co zapobiegnie utracie mocy grzewczej. Ogrzewanie folią świetnie sprawdza się w domkach letniskowych ponieważ przy zastosowaniu odpowiedniego termoregulatora można nagrzać go jeszcze przed przyjazdem za pomocą dedykowanej aplikacji.
Dzięki zastosowaniu folii grzewczej, kaloryfery nie są potrzebne do dogrzewania mieszkania jeśli zastosuje się odpowiednią moc grzewczą folii. W bardzo zimnych pomieszczeniach o niskiej ocenie energetycznej niekiedy używa się dogrzewania strefowego. Można je jednak zastąpić ogrzewaniem folią grzewczą na ścianach lub na suficie.
Folie grzewcze ECOCE można montować na ścianach. W tym celu konieczne jest ich przyklejenie specjalnym klejem. Jeśli jednak folia zostanie zastosowana na podłodze to zazwyczaj nie ma konieczności stosowania jej na powierzchniach pionowych.
Folie i maty grzewcze mogą być sterowane zarówno z pomocą termoregulatorów manualnych jak i sterowanych elektronicznie. ECOCE oferuje 4 rodzaje kompatybilnych termoregulatorów, które znajdują się w ofercie hurtowej, detalicznej i w kompletnych zestawach do instalacji. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do kategorii TERMOREGULATORY.
Po wpłacie na konto należności za produkty wysyłamy towar w następny dzień roboczy. Informację z potwierdzeniem transakcji, potwierdzeniem zamówienia i śledzeniem przesyłki klient dostaje na podany w formularzu e-mail.
Montaż foli grzewczej jest prosty. Ułożenie folii pod panelami nie wymaga dużej wiedzy budowlanej. Wystarczy nanieść warstwę folii paroizolacyjnej na wylewce z betonu. Następnie instaluje się poszczególne warstwy: matę izolacyjną, folię grzewczą folię paroizolacyjną i wykończenie podłogi. Należy pamiętać, że gwarancję bezpieczeństwa instalacji elektrycznej folii daje jedynie montaż z pomocą elektryka z uprawnieniami SEP.
Folia grzewcza ECOCE może być instalowana zarówno pod panelami i wykładziną, jak i pod kafelkami, płytkami, a nawet wylewką betonową lub anhydrytową. Jednak schemat układania folii grzewczej pod różnymi rodzajami wykończeń podłogi różni się.
Podłoże na którym układać będziemy folię grzewczą powinno być równe i suche. Na warstwię betonu należy nanieść izolację, na której zostanie zainstalowana folia grzewcza.
Żywotność folii grzewczej ECOCE jest szacowana na około 100 lat. Dodatkowo udzielamy 25-letniej gwarancji zarówno na maty jak i na folie grzewcze.
Firma ECOCE obejmuje 25-letnią gwarancją zarówno folie grzewcze jak i maty grzewcze. Dodatkowo, przewidywalna żywotność folii grzewczej wynosi około 100 lat.
Tak, można łączyć różne szerokości folii grzewczej. ECOCE oferuje dwie szerokości folii - 50cm i 100cm, które może bezpiecznie ze sobą integrować.
Stosowanie różnych mocy folii jest zabronione i może prowadzić do uszkodzenia systemu grzewczego. ECOCE oferuje tylko jedną, optymalną moc folii grzewczej. Można je więc łączyć bez obaw. Nie należy jednak łączyć ze sobą systemów folii grzewczych różnych producentów.
Tak! Folia grzewcza zapewnia wystarczającą moc do ogrzania całego domu. Aby odpowiednio przygotować projekt instalacji folii potrzebne są ocena energetyczna domu lub mieszkania oraz powierzchnia użytkowa pomieszczeń wyrażona w metrach kwadratowych. Zalecamy sprawdzenie zapotrzebowania grzewczego budynku w projekcie. Jeśli nie mamy takiej możliwości - dzięki kalkulatorowi ECOCE możesz sprawdzić jaka moc grzewcza (w przybliżeniu) jest potrzebna aby ogrzać poszczególne pomieszczenia.
Niestety nie można montować folii grzewczej pod meblami bezpośrednio przylegającymi do podłoża. Można jednak instalować ją pod meblami posiadającymi nóżki o wysokości minimum 3cm, jeśli umożliwia to swobodny przepływ powietrza.
Ogrzewanie podłogowe zaleca się stosować w budynkach wolnostojących, szczególnie w domach, biurach, domkach letniskowych, budynkach zasilanych fotowoltaicznie, pomieszczeniach z dobrą izolacją termiczną. Warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w przypadku wykończenia z paneli podłogowych, a także kafalek i płytek, bowiem gwarantuje to ciepłą podłogę i znacząco poprawia to komfort użytkowania lokali.